Image

Метафора як засіб увиразнення поетичного мовлення (на прикладі творів Ліни Костенко та власної добірки поезій «Мої акварелі»)

Навчальний заклад: Білоцерківська загальноосвітня школа I-III ступенів №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова Білоцерківської районної ради Київської області

Автор: Писаренко Євгенія Валентинівна

Відділення: Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство

Секція: Літературна творчість

Область: Київська

Опис:

Метафора - це найяскравіший троп поетичного мовлення, до якого я звернулася у своїй роботі. Основне завдання дослідження полягало в опрацюванні метафори за допомогою контекстуального та естетичного аналізу, порівняльного методу та методу наукового вивчення літературних явищ. Опрацьовано морфологічні та стилістично-функціональні можливості метафоричної лексики у творчості Ліни Костенко, а також у власній добірці "Мої акварелі". Класифіковано цей художній засіб за різними особливостями, що дало змогу визначити, який вплив на поетичне мовлення, розвиток літературної мови та увиразнення рідного слова має метафора. У ході роботи створено узагальнюючу таблицю "Світ метафор" та словничок авторських метафор із власної добірки. Результатами дослідження є поглиблення усталеного розуміння цього тропа, визначення його пізнавального статусу, опрацювання яскравої метафоричної лірики Ліни Костенко. Здійснено структурно-семантичний аналіз метафор у власній добірці "Мої акварелі". Прагну не написати, а намалювати свій вірш, із задоволенням учуся мистецтву слова, хочу розвивати поетичну майстерність та виробити власний стиль.