Image

Scratch-проєкт навчальна історія-казка на матеріалі прикметників німецької мови на позначення емоцій «Чарівний світ прикметників, або як розбудити своє щастя!»

Навчальний заклад: Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання природничо-економіко-правовий ліцей – спеціалізована школа I-III ступенів №8 – позашкільний центр Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

Автор: Грузін Діана Саркісівна

Відділення: Мовознавство

Секція: Німецька мова

Область: Кіровоградська

Опис:

Студіювання присвячене програмуванню за допомогою програми SCRATCH, як інструменту для вивчення іноземної мови, а саме: німецької. Створенню мультиплікаційної історії для вивчення німецької мови та знайомства з фольклором Німеччини. Scratch — середовище, яке дозволяє розвиватися творчо, вчитися поняттю програмування, далі розвивати та розширювати своє уміння будувати і програмувати, виразити себе в комп'ютерній творчості. Для досягнення мети роботи використано новий метод навчання та виховання – сторітелінг. Він є ефективним методом навчання дітей, бо вони люблять слухати історії більше, ніж лекції, описи чи правила. Це за рахунок того, що задіяно не лише раціональний бік сприйняття інформації, а й образний. Реалізується принцип доступності навчання. Нами досліджено способи і методи створення мультиплікаційної історії у програмі Scratch, методи побудови повчальної казки та способи зрозумілого і легкого вивчення слів німецької мови для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Історія являє собою подорож дівчинки по чарівному світу прикметників на матеріалі німецької народної казки. Вона зустрічає на своєму шляху різних персонажів, які розмовляють з нею або демонструють казку. У своєму проєкті ми дійшли висновків, що сучасні діти краще сприймають історію, ніж текст іншого виду. Історія впливає на емоції дитини, за рахунок чого концентрується увага. Матеріал сприймається добре і з легкістю відтворюється. Ця навчальна історія-казка сприяє не лише відпочинку, а й поповнює корисні знання та вміння не лише з німецької мови і служить для морально-етичного виховання, бо в основі має народну казку повчального характеру.