Image

Економічна та екологічна доцільність відмови від пластикових пакетів та впровадження сортування побутових відходів у місті Маріуполі

Навчальний заклад: Комунальний заклад «Маріупольський навчально-виховний комплекс «колегіум-школа» №28 Маріупольської міської ради Донецької області»

Автор: Бойко Кирило Сергійович

Відділення: Економіка

Секція: Мікроекономіка та макроекономіка

Область: Донецька

Опис:

У дослідницькій роботі розглядається актуальна на сьогоднішній день проблема надмірного споживання пластикових пакетів та ситуація з альтернативним екологічним видом пакування у торговельних закладах міста Маріуполя. Серед завдань є розрахунок економічної вигоди відмови від пластику, визначення прибутковості чи неприбутковості роздільного збору побутових відходів, пошук шляхів популяризації доступних екологічних замінників пластику серед мешканців міста. Проаналізовано стан українського ринку продукції пакування, викладено результати моніторингу попиту споживачів і пропозицій від закладів торгівлі міста Маріуполя на предмет шкідливого та екологічно безпечного пакування товарів. Експериментально обґрунтовано можливість отримання прибутку від збирання та сортувати сміття – з цією метою запропоновано бізнес-проєкт, який містить в собі економічну та екологічну доцільність.