Image

Націоналістичне підпілля у надніпрянській Україні в роки Другої світової війни (за матеріалами архівно-слідчих справ Дніпропетровського обласного управління СБУ)

Навчальний заклад: Комунальний заклад освіти “Фінансово - економічний ліцей наукового спрямування при Університеті митної справи і фінансів” Дніпровської міської ради

Автор: Лукінова Тетяна Володимирівна

Відділення: Історія

Секція: Історія України

Область: Дніпропетровська

Опис:

Нашу роботу присвячено дослідженню діяльності Організації українських націоналістів на території Наддніпрянщини в роки Другої світової війни. Нажаль, через пропагандистську політику радянської влади багато людей до сьогодні не знають о діяльності націоналістичного підпілля у Наддніпрянській Україні. Ця тема також недостатньо висвітлена в науково-популярній літературі, що унеможливлює поширення серед широких мас населення правдивих фактів з історії нашої держави. Мало хто знає, що Дніпропетровська область була одним з головних центрів діяльность ОУН, тут проводилась активна робота Організації – антирадянська та антинімецька агітація, створення власних органів управління, багато людей звідси відправлялись на Волинь,задля вступу в Українсьу повстанську армію. В рамках проєкту нами досліджено особливості функціонування націоналістичного підпілля на території Наддніпрянщини, а саме Дніпропетровської області, створено соціально-психологічний портрет бандерівського підпільника на території краю, доведено активну діяльнісь підпілля на цій території.