Image

Дослідження теплофізичних характеристик теплоакумулюючого матеріалу на основі декагідрату сульфату натрію в умовах багаторазового термоциклювання

Навчальний заклад: Комунальний заклад «Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області»

Автор: Волокіта Анна Андріївна

Відділення: Технічні науки

Секція: Технологічні процеси та перспективні технології

Область: Харківська

Опис:

Декагідрат сульфату натрію завдяки здатності накопичувати значну кількість теплової енергії є один з найбільш перспективних матеріалів для застосування у теплових акумуляторах. Але схильність до переохолодження та неконгруентного плавлення заважає повною мірою реалізувати його можливості. Для усунення недоліків пропонуються різні домішки, але комплексне вирішення цієї проблеми вимагає теоретичного та експериментального дослідження його теплофізичних властивостей при багаторазових фазових переходах. Мета роботи – дослідити теплофізичні характеристики теплоакумулючого матеріалу з фазовим переходом на основі декагідрату сульфату натрію, уточнити необхідний вміст бури, ініціюючої процес кристалізації, вивчити вплив принципово відмінних домішок на фазовий стан матеріалу та встановити необхідну їх кількість. Визначити кращі за теплофізичними властивостями матеріали і шляхом порівняння при багаторазовому термоциклюванні виявити теплоакумулючий матеріал з фазовим переходом найбільш відповідаючий практичним вимогам. Наукове та практичне значення результатів досліджень полягає у вперше проведеному одночасному вивченні спільних і відмінних рис теплоакумулючих матеріалів, стабілізованих принципово різними добавками і показана перевага зв`язуючої домішки.